Archiwalne 2
Pś_logo_RGB_biały
O Nas

Piwnica Świdnicka

Piwnica Świdnicka to miejsce wyjątkowe – najstarsza reprezentacyjna karczma miejska na świecie, której początków należy szukać już w XIII wieku. Zlokalizowana w samym sercu wrocławskiego Rynku, w zabytkowych gotyckich piwnicach Starego Ratusza, od ponad siedmiu wieków otwarta jest dla wszystkich spragnionych dobrego piwa i jedzenia.

W swojej długiej historii babcia wszystkich wrocławskich restauracji przyjęła w swoich murach miliony gości, w tym wielu znanych z kart podręczników i encyklopedii: koronowane głowy, artystów, naukowców, filozofów i sportowców. Była świadkiem wielkich wydarzeń historycznych, wielokrotnych zmian granic i niezliczonych ludzkich historii, opowiedzianych we wszystkich językach.

Jedno, co w Piwnicy Świdnickiej pozostało niezmienne do dziś, to fakt, że jest ona bijącym sercem stolicy Śląska i każdy, kto z jakiegokolwiek powodu znajdzie się w mieście nad Odrą, powinien je odwiedzić i poznać miejsce, w którym setki lat historii łączą się ze współczesnością.

Charakterystyczne dla tego miejsca, pyszne piwo jest produkowane na miejscu w specjalnie zainstalowanym browarze od 2022 roku. Z kolei głodni kulinarnych rozkoszy mogą delektować się wyśmienitymi daniami. W menu znajdziemy liczne inspiracje klasycznymi daniami serwowanymi niegdyś na stołach Piwnicy Świdnickiej, a także wybór tego, co najlepsze we współczesnej kuchni polskiej i światowej.

Piwnica Świdnicka to jednak nie tylko uczta dla podniebienia i punkt obowiązkowy dla wszystkich zainteresowanych historią Wrocławia – to także przestrzeń wydarzeń kulturalnych, koncertów, wystaw, spotkań autorskich oraz profesjonalnych szkoleń i warsztatów. W bogatej ofercie Piwnicy Świdnickiej każdy znajdzie coś dla siebie.

Niezależnie od tego, czy chcesz zorganizować wesele, imprezę firmową, kolację rocznicową, czy po prostu przyjść na kufel pysznego piwa – witamy Cię z otwartymi ramionami i cieszymy się, że jesteś naszym gościem.